MONT-ը որպես CyberGEN 2024-ի հիմնական գործընկերներից մեկը
2024թ. մայիսի 22-24-ը MONT ընկերությունը մասնակից է եղել «CyberGEN 2024» համաժողովին որպես գործընկեր և ներկայացել է Trend Micro-ի IR և Professional Services տնօրեն` Նիկոլայ Ռոմանովի հետ միասին, ով համաժողովին ելույթ ունեցավ որպես խոսնակ:
CyberGEN 2024
Համաժողովը իրականացվում է արդեն երրորդ տարին անընդմեջ Կենտրոնական Բանկի կողմից՝ Հայաստանի Տեղեկատվական Համակարգերի Գործակալության աջակցությամբ: MONT ընկերությունը անմասն չի մնում ոլորտի այս կարևորագույն իրադարձությանը և հանդես է գալիս որպես CyberGEN նախաձեռնության հիմնական գործընկերներից մեկը:
Միջոցառմանը հավաքվել էին խոսնակներ աշխարհի ամենահայտնի ընկերություններից և մասնագետներ Հայաստանի և աշխարհի 15 երկրների մասնավոր ու պետական կազմակերպություններից, որպեսզի կարողանան հարձակումների նկատմամբ կայուն դարձնել Հայաստանի թե՛ ֆինանսական և թե՛ պետական համակարգերը:
Ուրախ ենք մեր մասնակցությունն ու ներդրումը ունենալ Հայաստանում կիբեռանվտանգության ոլորտում բարելավման գործընթացին, շնորհիվ հուսալի գործընկերների և համախոհների համատեղ ջանքերի։

MONT — один из главных партнеров CyberGEN 2024
22-24 мая компания MONT приняла участие в конференции «CyberGEN 2024» в качестве партнера и представила себя вместе с Николаем Романовым, директором по IR & Professional Services компании Trend Micro, который выступил на конференции в качестве спикера.
Конференция третий год подряд проводится Центральным Банком при поддержке Агентства Информационных Систем Армении. Компания MONT не остается в стороне от этого важного события в отрасли и выступает одним из главных партнеров инициативы CyberGEN.
На мероприятии собрались спикеры самых известных мировых компаний, а также специалисты частных и государственных организаций Армении и 15 других стран мира, чтобы сделать как финансовую, так и государственную системы Армении устойчивыми к атакам.
Мы рады участвовать в совершенствовании кибербезопасности в Армении и вносить свой вклад в этот процесс благодаря совместным усилиям надежных партнеров и единомышленников.