Microsoft Office 2013-ի աջակցությունը ավարտվում է Ապրիլի 11-ին, 2023 թ.
Microsoft Office 2013-ի աջակցությունը կավարտվի 2023 թվականի ապրիլի 11-ին և ձեր պատվիրատուները հնարավոր է բախվեն անվտանգության պահպանման խնդիրների հետ: Թեև Office հավելվածները կշարունակեն աշխատել, սակայն անվտանգության թարմացումներն այլևս հասանելի չեն լինի: Մենք խորհուրդ ենք տալիս ձեր պատվիրատուներին ուղղորդել անցում կատարելու նոր տարբերակի:
Խորհուրդ. Չգիտե՞ք, թե Office-ի որ տարբերակն եք օգտագործում, կարդացեք Տեղեկություններ Office-ի այլ տարբերակների մասին հոդվածը՝ որոշելու, թե որ տարբերակն եք օգտագործում դուք:
Ի՞նչ է սա նշանակում Microsoft Office 2013-ի օգտատերերի համար:
• Microsoft-ն այլևս չի տրամադրի տեխնիկական աջակցություն, սխալների շտկումներ կամ անվտանգության շտկումներ Office 2013-ի խոցելիության համար, որոնք հետագայում կարող են հաղորդվել կամ հայտնաբերվել: Սա ներառում է անվտանգության թարմացումներ, որոնք կարող են օգնել պաշտպանել ձեր համակարգիչը վնասակար վիրուսներից, լրտեսող ծրագրերից և այլ վնասակար ծրագրերից:
• Օգտատերերն այլևս չեն ստանա Office 2013-ի ծրագրային թարմացումները Microsoft Update-ից:
• Նրանք այլևս չեն ստանա հեռախոսի կամ չաթի միջոցով տեխնիկական աջակցություն:
• Աջակցող բովանդակության համար այլ թարմացումներ չեն տրամադրվի և առցանց օգնության բովանդակության մեծ մասը կհեռացվի:
• Այլևս հնարավոր չի լինի ներբեռնել Office 2013-ը Microsoft-ի վեբ կայքից
• Office 2013-ի բոլոր հավելվածները կշարունակեն գործել: Այնուամենայնիվ, օգտվողներն կարող են իրենց ենթարկել անվտանգության լուրջ և պոտենցիալ վնասակար ռիսկերի:
Որո՞նք են Microsoft Office 2013-ի օգտատերերի հետագա քայլերը:
Եթե դուք դեռ օգտագործում եք Office 2013-ը, խստորեն խորհուրդ է տրվում անցում կատարել աջակցվող տարբերակին: Թարմացման տարբերակները կախված կլինեն նրանից, թե որտեղ եք օգտագործում Office 2013-ը՝ տանը, թե Office 2013-ի տարբերակը կառավարվում է ՏՏ բաժնի կամ ՏՏ ադմինիստրատորի կողմից աշխատավայրում կամ ուսումնական հաստատությունում:
Office 2013-ը տանը Office 2013-ը աշխատավայրում կամ ուսումնական հաստատությունում
Եթե դուք օգտագործում եք Office 2013-ը տանը (օրինակ՝ Office Home & Student 2013 կամ Office Home & Business 2013), դուք դեռ կկարողանաք օգտագործել այս տարբերակը, սակայն խորհուրդ ենք տալիս թարմացնել Office-ի ավելի նոր տարբերակի, որպեսզի կարողանաք ստանալ բոլոր վերջին հնարավորությունները, ուղղումները և անվտանգության թարմացումները: Թարմացման մասին լրացուցիչ տեղեկությունների համար տե՛ս հոդվածը Ինչպես թարմացնել Office-ը
Աշխատանքի մեջ գտնվող անհատների համար․
Եթե Office 2013-ի ձեր տարբերակը կառավարվում է ձեր աշխատավայրում կամ դպրոցում, դիմեք ձեր ՏՏ օգնության բաժին, իմանալու համար ինչպես թարմացնել ծրագիրը: Ձեր ՏՏ բաժինը, ամենայն հավանականությամբ, կունենա իր արդիականացման ծրագիրը:
ՏՏ մասնագետների և Microsoft 365 ադմինիստրատորների համար․
Եթե դուք ձեր կազմակերպությունում ադմինիստրատոր եք, որը դեռ աշխատում է Office 2013-ով, մենք խստորեն խորհուրդ ենք տալիս հնարավորինս շուտ թարմացնել ձեր օգտատերերին Office-ի վերջին տարբերակին: Լրացուցիչ ուղեցույցի համար վերանայեք հետևյալը:

End of support for Office 2013
Support for Office 2013 will end on April 11, 2023 and there will be no extension and no extended security updates. All of your Office 2013 apps will continue to function. However, you could expose yourself to serious and potentially harmful security risks.
Tip: Not sure what version of Office you have? See Find details for other versions of Office to help you determine what version you're currently running.
What end of support means for you after April 11, 2023
• Microsoft will no longer provide technical support, bug fixes, or security fixes for Office 2013 vulnerabilities which may be subsequently reported or discovered. This includes security updates which can help protect your PC from harmful viruses, spyware, and other malicious software.
• You'll no longer receive Office 2013 software updates from Microsoft Update.
• You'll no longer receive phone or chat technical support.
• No further updates to support content will be provided and most online help content will be retired.
What are my options?
We recommend you upgrade Office. Your options to upgrade will depend if you're using Office 2013 at home or if your version of Office 2013 is managed by the IT department or the IT admin at your work or school.
Office 2013 at home Office 2013 at work or school
If you're using Office 2013 at home (such as, Office Home & Student 2013 or Office Home & Business 2013), you'll still be able to use it, but we recommend you upgrade to a newer version of Office so you can stay up to date with all the latest features, patches, and security updates. To learn more about upgrading see How do I upgrade Office?
For individuals at work:
If your version of Office 2013 is managed by your work or school, contact your IT Help Desk about how to upgrade. Your IT department will likely have their own upgrade plan.
For IT Pros and Microsoft 365 admins:
If you're an admin still running Office 2013 in your organization, we strongly recommend that you upgrade your users to the latest version of Office as soon as possible. Review the following for additional guidance.